czwartek, 11 września 2014

Jak wygladac modnie czyli MODNA DONNA z Sycylii

Brak komentarzy:
 
Włochy zawsze kojarzyły mi się z wykwintnym smakiem i dobrymi butami - oczywiście w kwestii mody.
Przez ostanie 2 lata Golce & Gabana w swoich kolekcjach nawiązuje do sycylijskiego stylu. Złoto, koronki, czerń i rodzina.  Nie chce tu się rozpisywać, bo znawca mody nie jestem. Jednak zdjęcie z fanpag'a pokazuje o co mi chodzi:A co widzę na codzie.
Złoto - oj i nie tylko. Sycylijki kochają się błyszczeć! Sztuczne diamenty, cekiny sa umieszczane na wszystkim.
Koronki - oczywiście są, plus falbanki, zwiewne materiały.
Czerń - ten kolor zarezerwowany jest raczej na zimę. Latem Sycylia pełna jest kolorów. Im bardziej krzykliwych tym lepiej.
Rodzina to świętość i podstawa. A młode kobiety chodzą w towarzystwie braci lub kuzynów. Ewentualnie gromada kobiet.

Jeszcze w latach 60 Sycylia była bardzo konserwatywna wyspa w podejściu do kobiet, rodziny i boga. 
Jest taka piękna scena w filmie 'Cinema Paradiso' gdzie mężczyźni tańczą w barze z mężczyznami! Polecam ten film, bo pokazuje dużo prawdy o Sycylii oraz rzeczywiście był tam kręcony. I chyba do tego okresu nawiązuje kolekcja D&G.

W czasach globalizacji oczywiście i na Sycylię zawitały sieciowki. Jest tez dużo sieciowek typowo włoskich, które w swoich kolekcjach proponują kobieta bardzo szykowne kreacje oraz wiele firm z butami np. Tata.

Typowa Sycylijka lubi rzucać się w oczy. Dlatego wybiera ubrania podkreślające jej kobiece atuty, nie boi się pokazać ciała, błyszczy, świeci i chodzi na wysokich obcasach. Ale takich naprawdę wysokich! I często zahacza to o kicz. Ale to są subiektywne odczucia. 


Sycylijki przeszły prawdziwe wyzwolenie jeśli chodzi o ubiór i ekspozycje swojego ciała.
Dzis skąpe bikini to norma, choć toples opalają się głownie turystki ( ale to rzadkości), a Sycylijki wola pokazywać swoje tyłki w stringach (codzienność na plaży).
Włosi jako nacja są raczej drobni. Kobiety genetycznie maja predyspozycje do pięknych nóg i okrągłych pup. Jednak mączna dieta robi swoje i cellulit nie oszczędza nikogo:P 
  Jednak z ta emancypacja kobie nie do końca sprawa jest zakończona. W dalszym ciągu jest dużo rodzin, które trzyma swoje 'dziewczynki' pod kloszem i nie pozwala na swobodne wyjścia z przyjaciółmi - ocenia i dopiera ich często. A omówienie się na randkę to droga przez mękę dla potencjalnego partnera. 
Przejmowanie kontroli nad kobieta dotyczy również ich możliwości znalezienia pracy i odniesienia sukcesu zawodowego. Nie chce całej winy zwalać na mężczyzn, bo wiele włoskich kobiet ma zakodowane od dzieciństwa, ze powinno znaleźć bogatego męża, siedzieć w domu i wychowywać dzieci, a podjecie pracy zarobkowej jest nie do przyjęcia. I jest to naprawdę popularne myślenie! Prawda jest taka, ze sycylijskiej kobiety maja gorsze możliwości na start i perspektywy w porównaniu do kobiet z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy północnych Włoch. 

Z moich obserwacji jednak mogę stwierdzić, ze moje włoskie koleżanki to cieple i mile kobiety. Wiele z nich jest dobrze wykształcona, pracuje lub studiuje. Sa dumne i piękne. Potrafią owinąć sobie mężczyzn wkoło palca oraz ugotować pyszne danie by trafić do jego serca. Lubia zakupy ale ślepo nie podążają za trendami. Wybierają przeważnie świecące dodatki, chodzą w butach na obcasach, maja ogromne wyczucie dobrego stylu. 
Czy fakt, ze maja zakorzenione trochę inne wzorce, inne ikony stylu, sprawia ze są tak 'różne' od Polek? Fakt z naszego punktu widzenia są trochę egzotyczne ale koniec końców wszyscy chcemy być w naszym życiu szczęśliwi.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz